Zadbajmy o oświetlenie w hodowli marihuany

Zadbajmy o oświetlenie w hodowli marihuany

Jak zapewne wiemy tak naprawdę każda roślina na całym świecie do prawidłowego wzrostu potrzebuje światła.

Nie inaczej jest także w przypadku marihuany. Jeśli zdecydujemy się na jej uprawę w naszym domu to powinniśmy zadbać przede wszystkim o odpowiednie oświetlenie naszej hodowli. Warto wiedzieć na tym etapie, że nie chodzi wówczas o klasyczne lampy czy żarówki jakie używamy w domach, gdyż powinny być one tymi specjalnymi przeznaczonymi właśnie do wspomnianych celów.

Jakie lampy do hodowli marihuany?

Znaczenie ma przede wszystkim jakość takiego oświetlenia, dlatego najlepiej jest wybrać to z wyższej półki, gdyż może mieć to znaczenie, jeśli chodzi o naszą hodowlę. Jednym z typów oświetleni w hodowlach marihuany są lampy HPS. Można uznać, że jest to pewnego rodzaju standard, jeśli chodzi o uprawę marihuany. Wadą takich lamp jest jednak stosunkowo wysoki pobór mocy. Z drugiej strony takie lampy nie są aż tak bardzo wydajne jak lampy LED, ale jednocześnie są w stanie wyprodukować dużo więcej światła niż lampy fluorescencyjne czy żarowe. Kolejny typ lamp do uprawy marihuany to właśnie świetlówki fluorescencyjnie. Zyskują popularność w szczególności u tych osób, które hodują marihuanę hobbistycznie. Ich zaletą jest na pewno to, że nie wymagają systemu chłodzenia, ponieważ w zasadzie nie generują ciepła.
Zadbajmy o oświetlenie w hodowli marihuany

Warto wybrać lampy LED

Trzeci typ lamp to wspomniane już wcześniej lampy LED. Przy ich użyciu można tworzyć bardzo wydajne uprawy marihuany w warunkach domowych. Ich największą wadą jest koszt zakupu, gdyż są po prostu drogie. Z kolei do zalet można zaliczyć stosunkowo niski pobór energii elektrycznej, dłuższe działanie czy wytwarzanie znacznie mniejszej ilości ciepła. Co więcej przy ich użyciu jakość naszej marihuany może być wyższa. Jeśli chcemy zakupić lampy do uprawy marihuany, a nie mamy pojęcia gdzie to najlepiej wpisać w naszą wyszukiwarkę hodowla marihuany lampy i wtedy na pewno znajdziemy coś co nas zainteresuje i sprawi, że nasza hodowla staje się bardziej obfita w plony.