Naprawę turbosprężarki warto powierzyć specjalistom

Naprawę turbosprężarki warto powierzyć specjalistom

Warsztaty samochodowe stają się coraz bardziej świadome liczby instalowanych w samochodach turbosprężarek i związanych z nimi problemów.

W rezultacie tego naprawa i regeneracja turbosprężarek staje się coraz bardziej popularna i dostępna. Przemysł napraw turbosprężarek jest dobrze ugruntowanym rynkiem globalnym, który sięga lat 60-tych i był głównie zaangażowany w naprawę większych turbin pojazdów użytkowych aż do pojawienia się silników wysokoprężnych z turbodoładowaniem pod koniec lat 90-tych.

Niedawny napływ montowania turbin w samochodach osobowych i tendencja do zmniejszania rozmiarów silników doprowadziły do tego, że duży procent pojazdów jest obecnie wyposażonych w turbosprężarki. Trendy na rynku wtórnym turbosprężarek podążają za zmianami na rynku nowych turbosprężarek.

Rynek wtórny turbosprężarek jest teraz w pełni zaangażowany we wzrost, jaki odnotował przemysł turbo, w wyniku czego nastąpił znaczny wzrost liczby napraw i regeneracji tych części samochodowych.

Nastąpiła również znacząca zmiana na rynku części i ogromny wzrost liczby producentów, co spowodowało gwałtowny wzrost dostępności części o różnym poziomie jakości i cenie. Kompletna turbosprężarka jest zasadniczo zespołem obrotowym obudowy centralnej, a często zespołem łopatek dyszy, zamkniętym w sprężarce i obudowie turbiny z dodatkiem siłownika. Firma zajmująca się regeneracją zazwyczaj zdejmuje całą turbosprężarkę wraz z obudową, sprawdza wszystkie poszczególne elementy, wymieniając je w razie potrzeby oraz montuje nowe łożyska i uszczelnienia. Bardzo ważne jest, aby wybrać profesjonalną firmę, która oferuje serwis turbosprężarek. Dokładnie w taki sam sposób, w jaki koło wymaga wyważenia po zmianie opony, tak samo turbo również wymaga wyważenia, a zatem poziom precyzji wyważenia jest niezwykle ważny i musi być przeprowadzany na specjalistycznym sprzęcie wyważającym. Nieprawidłowe zrównoważenie spowoduje przedwczesne uszkodzenie łożysk i awarię turbosprężarki.